Patates içeriğinde yüklü miktarda karbonhidrat bulunsa da sağlığa oldukça yararlı olduğu ifade eiyor. Patates içeriğinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle zengin bir besin kaynağıdır. Özellikle patatesin suyunu içmek, cildimizin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlıyor. Patatesin bu özelliklerinden yola çıkarak sizler için cilt üzerinde oluşan faydalarını sıraladık;

Patatesteki kalsiyum, magnezyum gibi mineraller sağlıklı bir kemik yapısına sahip olmanıza katkıda bulunur.

Patateste bulunan kolajen derinize destek verir, antioksidan görevi görür ve güneş, hava kirliliği ve sigara yüzünden teninizde oluşan zararı tamir etmede vücudunuza yardımcı olur.

Isı sırt ağrıları için harika bir tedavidir. Sıcak su dolu şişeyi ağrılı bölgeye yerleştirebilirsiniz. Her sabah bir bardak suya biraz bal karıştırıp içebilirsiniz. Bir limonun suyunu biraz tuzla karıştırıp günde 2 defa içebilirsiniz. C vitamini de ağrılarınızı azaltır. Her sabah 2-3 diş sarımsak yemek ağrınızı rahatlatır.Nane yağı ile de masaj çok faydalıdır. Çiğ patatesi krem kıvamında ağrılı bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu sayede ağrılarınızı kolaylıkla hafifletecek ve derinin rahatlamasına yardımcı olacaktır.