Gökçek Jandarma Karakoluna PKK'lı alçak teröristler tarafından düzenlenen saldırı ve helikopterlerin çevrede belirlenen hedefleri bombalamasını plajdan seyir eden yurtdaşların silah sesleri altındaki panik anları, cep telefonu görüntülerine yansıdı.

Merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Gökçek jandarma karakoluna dün öğle vakitlerinde 3-5 kişilik PKK'lı terörist grup tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Karakolda yer alan askerler de ateşe karşılık verirken, daha sonra çevreye sevk edilen helikopterler, teröristlere bomba yağdırdı. Çıkan kısa süreli çatışma, yakınlarındaki Pülümür çayı kenarındaki plajda serinlemeye çalışan vatandaşları korkuttu. 

Öte yandan TSK, yurt genelinde kalleş terör örgütüne (BTÖ) karşı yürütülen Teröristle Mücadele kapsamında, Fırat Kalkanı Harekat çevresinde güvenliğin sağlanması ve çevrede terör sebebiyle göç etmiş vatandaşın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlere ilişkin son bir hafta içindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Buna göre Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında; geçtiğimiz hafta içerisinde (13-20 Temmuz 2017) BTÖ’nün sürekli barınma alanı ve yurt geneline geçiş güzergahı olarak kullanması nedeniyle büyük önem taşıyan (özellikle Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Batman, Van ve Siirt) illerinde teröristlerden temizlemek nedeniyle yürütülen operasyonlara saldırı anlayışıyla süresiz devam edildi. Bu kapsamda; Mardin Nusaybin, Artuklu, Ömerli, Şırnak Beytüşşebap, Merkez (Bestler Dereler, Cudi Dağı), Şırnak Beytüşşebap - Faraşin Bölgesi, Hakkari Yüksekova, Diyarbakır Silvan, Kulp, Batman Hasankeyf, Sason, Erzurum, Karayazı, Van, Gürpınar ve Siirt Pervari çevrelerinde büyük ve orta çaplı operasyonlar gerçekleştirildi.