15 Temmuz günü külliyeye giden yurtdaşların kullandığı metroda hep bir ağızdan "Söyleyin nerede var böyle bir adam? Adam gibi adam Tayyip Erdoğan." tezahüratları yankılanırken bir vatandaşın bu anı kaydetmesiyle görüntüler sosyal medyada da paylaşıldı.Ve sosyal medyada en çok tık alan görüntüler arasında yer aldı.

Öte yandan 10 binlerce kişinin katıldığı 'Milli Birlik Yürüyüşü'nde 3 kilometre uzunluğunda Türk bayrağı taşınmıştı.

15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİKLERİNDEN ÖNE ÇIKANLAR

Reis-i Cumhur Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın, dün sabah Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBBM) başlayan programı, akşamında İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'yle sürdürmüştü.

YOĞUN PROGRAM ANIT AÇILIŞIYLA SONA ERDİ

Buradan tekrar Ankara'ya dönen Erdoğan çifti, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde son olarak 15 Temmuz Şehitler Abidesi Anıtı'nın açılışını gerçekleştirilmişti.Bu yoğun programdan sonra konutlarına geçen Erdoğanlar, yürümeyi tercih etmişti.

TÜRK MİLLETİ DE TARİH YAZDI

Özellikle ilk anma yeri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne toplanan vatandaşlar destansı bir anma töreni gerçekleşti. Milyonlarca kişinin yer aldığı Şehitler Köprsü'nde Başkomutan'ı liderliğinde Türk Milleti bu ulusun darbelere, ihanetlere boyun eğmeyeceğini, onların topu tüfeği olsa dahi kendisinde bulunan bir iman gücü ile bütün zaferlere ulaşabileceğini dosta düşmana göstermişti.

Bunun dışında Resi-i Cumhur'un evinin yer aldığı Kısıklı'da da katılım üst düzeydeydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da da büyük bir kalabaklık tarafından karşılandı. Önce Gazi Meclisi'nde bir konuşma yapan Reis-i Cumhur daha sonra 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın açılışını yapmak üzere Külliye'ye geçti.

Yoğun program saat yedi sularında sona ermişti.