Almanya ile Türkiye arasında gelişen siyasi krize rağmen Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, "Yatırımlarımıza 2017'de devam edeceğiz. Bu sene Türkiye'ye Bosch olarak 650 milyon lira yatırım yapacağız ve bu yatırımın aslan payı da Bursa'nın olacak” dedi.

Young, 2016'da Bosch Türkiye'nin büyüme gösterdiğini, cirosunu yüzde 14'lük yükseliş göstererek 12 milyar liraya yükselttiğini belirterek, "Geçen sene Türkiye'ye 750 milyon lira yatırım yaptık. Bosch'un dünya genelinde Türkiye 4. en büyük yatırımı çekmiştir. Türkiye, Bosch için çok değerli bir ülkedir” diye konuştu.

Young, istihdamını da yükselterek Bosch Türkiye'nin çalışan sayısının 17 bini aştığını böylelikle Türkiye'nin Avrupa'da Almanya'dan sonra en büyük, dünyada ise 5'inci büyük ülke olduğunu belirtti. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Young, “Türkiye ile Almanya arasında yaşanan sıkıntılar yatırımları etkiledi mi?” sorusu üzerine şöyle konuştu: “Geçen sene gerçekleştirdiğimiz yatırımları sizinle paylaştım, bu seneki rakamları da paylaştım. Bilakis hiç etkilemedi, biz planladığımız şekilde yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Şu anda yatırım için oldukça iyi bir ortam var. Cazip teşvikler var Türkiye'de. Geçen yıl biz otomotiv alanında en çok teşvik alan firma seçildik. Bu da Bosch'un Türkiye'deki operasyonları ve Türkiye'ye olan güveninin göstergesidir."